Поради на період самоізоляції

Тема карантину в школах  стала головною у батьківських чатах та групах в інтернеті. Деякі батьки в розпачі, яким чином зорганізувати час  на протязі карантину щоб це було цікаво, корисно, та продуктивно.   Але є й такі батьки, котрі радіють, що тепер можуть більше часу провести разом з дітьми.

Все через загрозу коронавірусу COVID-19 й необхідність самоізоляції. Ось декілька порад для того щоб якісно відбувався  навчальний процес і уроки вдома були ефективними та не приносили стрес кожному члену родини.

На даний момент батьки мають усвідомлювати, що саме від них залежить психічний стан дитини та організація навчання вдома. Такий процес є трьохстороннім: дитина-школа-батьки й складається з кількох етапів: планування, мотивація та підпиття підсумків.

•Планування:  обовя’зково разом з дитиною виберіть  собі  гарний органайзер або щоденник, це відразу підніме настрій, вам тут же захочеться що-небудь записати в нього, можна спільно його розмалювати, розмістити якісь  цікаві,та смішні наклейки, за допомогою інтернет ресурсів на кожній сторіночці блокноту можна виписати  невеликі мотивуючі вислови... Планувати слід до того, як ви почнете щось робити. Новий день потрібно планувати ввечері попереднього дня з вечора на наступий день. В даному випадку ми плануємо, як правильно організувати час дитини протягом дня, щоб це було цікаво та корисно. Тому на кожному етапі ми пропонуємо дитині кілька варіантів на вибір, прибираємо зайві  предмети й фактори, закладаємо  у розкладі достатній час на відпочинок, забезпечуємо  якісний інтернет (за відсутності високої якості продумуємо альтернативні варіанти).

•Мотивація дітей: говоримо з дитиною, пояснюємо ситуацію, що склалася, підтримуємо та розуміємо свою дитину. Під час спілкування приходимо до висновку, що  навчання під час карантину це такий собі своєрідний експеримент для всіх. Тому можна пробувати щось нове, цікаве щоб нам та нашим дітям це приносило радість, задоволення та гарний настрій : наприклад, не обов’язково читати підручник, сидячи й склавши руки за столом. Більше свободи і творчості!  Найголовніше для батьків: потрібно власним прикладом демонструвати свідомий стиль життя. Якщо батьки спокійні, організовані, роблять все можливе для свого організму, своєї сім‘ї і громади все, що можуть, – в такій сім‘ї дитина ніколи не буде осторонь.

Підбиття підсумків  – це не контроль, адже контроль передбачає, що є той, хто контролює і той, кого контролюють.

Як і завжди (але в цей час як ніколи потрібно, Вам, батьки) бути для своїх дітей: другом, допомагайте, дивіться разом навчальні відео тощо. Відійдіть від тотального контролю, постійних нагадувань. Насправді  навчання під час карантину надає багато хороших можливостей:

- своє  планування власного часу;

-більше відпочинку та креативу;

- змога більше зануритися в ті предмети й галузі, які більше цікавлять дитину і «наздогнати» теми, з яких дитина відставала.

Також пропоную Вам декілька цікавих вправ для гарного проведення часу в сімейному колі:

Гарного Вам настрою, та БЕРЕЖІТЬ СЕБЕ!